Kas Ağrısı Neden Olur ?

Kas Ağrısı Neden Olur ?

Kas Ağrısı Neden Olur ?

Kas ağrısı neden olur, adlı makale yazımızda bugün sizlere ağrı sebepleri ve nedenleri üzerinden yola çıkarak açıklamalarda bulunacağız. Kas ağrıları genelde bütün gün yoğun tempo ile çalışan, ayakta ve hareket halinde olan mesleklerde daha sık görülen bir eklem ağrılarıdır. Genellikle erkeklerde daha çok görülür ve ” ah bacaklarım” diye tabir ettiğimiz yada ” of kollarım kopuyor” diye betimlediğimiz ağrılar arasında yer almaktadır.

Her kas ağrısı yorgunluktan kaynaklanıyor diye bir şeyde yoktur. Genellikle yatarak ve ayakları uzatarak istirahat etmek sonucunda biraz daha hafiflemesi yada geçmesi o günün yorgunluğunu atmak olarak adlandırılır. Geçmeyen ve devam eden ağrılar için muhakkak bir uzmandan destek alınması gerekmektedir. Bu ve benzer makale yazılarımız hakkında bilgi sahibi olmak ister iseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Kas Ağrısı

Kas Ağrısı Sonrası Ne Yapılmalıdır ?

Kas ağrısı sonucunda yapılması gerekenler, evde istirahat ederken mümkündür. Ayaklarınızı ılık yada biraz soğuk su ile yıkayabilir, daha sonrasında uzanarak ayaklarınızın altına yastık koyarak bu istirahati sağlayabilirsiniz. Ağrılarınız bacak, kol yada vücut bölgesinde ise ona istinaden güzel bir duş alabilir, ağrıyan bölgelerinize masaj yaptırmanızda sizler için biraz daha rahatlatıcı olacaktır. Yukarı ki açıklama kısmında da belirttiğimiz üzere devam eden ağrılar olur ise muhakkak bir uzmandan destek alınması gerekmektedir. Daha sonrasında onun belirleyeceği duruma göre yol kat etmeniz, sağlınız açısından daha verimli olacaktır.

İş temponuz yüksek ve günün çoğunda ayakta kalıyor ve sürekli bu ağrı probleminiz var ise, sıcak su, hamam, sauna gibi alternatif yöntemleri de değerlendirebilirsiniz. Yorgun olduğunuz günlerde biraz daha erken uyumayı deneyin ve vücudunuza dinlenmesi için zaman ayırın, buda sizin için çok faydalı olacaktır. Çünkü vücut ta bir sistem üzerine kurulu olduğu için onunda sizler gibi istirahate ihtiyacı olacaktır. Sağlığınızı ve kendinizi asla ihmal etmeyin.

Ağrılarım Geçmiyor Ne Yapmam Gerek ?

Yukarıda belirttiğimiz üzere devam eden ağrı problemleri çekiyor iseniz, durumunuz istirahat veya vücut dinlendirme sonucunda halen geçmiyor ise, bir uzman tarafından kontrol edilmeniz ve danışmanız gerekmektedir. Bunu ne kadar kısa süre içerisinde yapar iseniz sağlığınız açısından o kadar iyi olacaktır. Çünkü belirtilen ağrı çeşitleri genelde yoğun iş temposu, cereyanda kalma, üşütme yada fazla terleme sonucunda oluşan ağrı çeşitlerine dayanmaktadır. Uzman hekimler tarafından yapılan kontroller sonucunda daha sağlıklı bilgi almanız açısından mutlaka kontrol öneriyoruz. Bizleri sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip edebilir, diğer makale yazılarımıza göz atabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 

YAZAR BİLGİSİ
Yönetici
Her şey sağlık için. Gündemde yer alan Türkiye ve Dünya üzerinde güncel, dinamik, doğru, özgün ve tarafsız olarak sağlık konusunda bilgilendirmek üzere bu yola çıktık. Umarım sizler için elimizden geldiğince yardımcı olur ve tüm sorularınızın cevaplarınızı makalelerimizden bulabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.