Hamile İken Virüsten Korunma Yolları ?

Hamile İken Virüsten Korunma Yolları ?

Hamile İken Virüsten Korunma Yolları ?

Hamile İken Virüsten Korunma Yolları ?, adlı makalemizde günümüz şartlarında maalesef bir sürü salgın ile uğraşmaktayız. Bunların neticesinde, gebe olan annelerimiz için daha dikkatli bir yol izlemeleri gerekiyor. Son zamanda yaşanan üzücü Korona virüs’den sonra dahada tedbirli ve kurallara uymak hepimizin sağlığı açısından çok daha iyi olacaktır. Anne adaylarımız bugünlerini korunmanın yanı sıra, stres ve sinirli bir şekilde geçirmektedir. Ama şunu unutmayınız ki virüse yakalanmak yerine stres ve sinirli olmak emin olun şu durumda daha sağlık olacaktır.

Anne adaylarımız için virüsten korunma yollarına karşı birkaç araştırma ve kendi deneyimlerimiz ile bu yazımızda yola çıkacağız. İlk dönemden son döneme kadar olan tüm anne adaylarımız için vereceğimiz korunma tavsiyelerini lütfen dikkatlice okuyunuz ve elinizden geldiğince uymaya özen gösteriniz. Her zaman diyoruz, her şeyin başı sağlık.

Korona Virüs

Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

  • Anne adaylarımız ilk dönem hamilelik süresinde ise düzenli ve sağlıklı beslenmeyi hiçbir şekilde ihmal etmemeyi ve zorunda kalmadıkça dışarıya çıkmamalarını öneririz.
  • Evimizde mutlaka dezenfektan bulundurmalı, misafir kabul etmemeli ve dışarıdan alınan yiyecek, içecek ve temel gıda malzemelerini kolonya yada dezenfekte ilacı ile mutlaka temizlemeliyiz. Burada kolonyanın 80 derece ve üzeri olması virüsü öldürme açısından daha net sonuçlar doğurduğu ortama çıkmıştır.
  • Doktor kontrolümüze giderken mutlaka ve mutlaka maske takmayı, eldiveni takmayı ihmal etmeyiniz. Toplu taşıma aracını kullanmak zorunda iseniz, yanınızda mutlaka biraz fazla miktarda kolonya, dezenfektan, eldiven ve yedek maske bulundurmaya özen gösteriniz.

Bunların yanında uzmandan bu konular ile ilgili destek almanız, sizin ve bebeğiniz açısından daha sağlıklı olacaktır. Yaklaşan kış ayları ile virüsün, yaz aylarına göre riski biraz daha yüksek seviyede olduğu için korunma yollarını daha dikkatli tutmak gerekmektedir. Aynı zamanda dışarıya temas sağladıktan sonra eve geldiğiniz zaman mutlaka kıyafetlerinizi yıkamanız virüs riskini bir nebzede olsa azaltacaktır.

  • Orta ve son dönem gebe annelerimiz için yukarıda bulunduğumuz yardım ve tavsiyelerin hepsi onlar içinde geçerlidir.
  • Yaklaşan doğum stresinin yanında, bunları uygulamanız hem sizin hem bebeğinizin vede toplum açısından yararlı olacaktır.

Bizleri sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip edebilir. Makalelerimiz hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sitemizde yer alan diğer konularımıza bakabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Yönetici
Her şey sağlık için. Gündemde yer alan Türkiye ve Dünya üzerinde güncel, dinamik, doğru, özgün ve tarafsız olarak sağlık konusunda bilgilendirmek üzere bu yola çıktık. Umarım sizler için elimizden geldiğince yardımcı olur ve tüm sorularınızın cevaplarınızı makalelerimizden bulabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.