Erkeklerde Hızlı Kalori Yakma

Erkeklerde Hızlı Kalori Yakma

Erkeklerde Hızlı Kalori Yakma

Her şeyin başı sağlık diyoruz ve göbeklerimiz ile de mutlu oluyoruz. Erkeklerde hızlı kalori yakma, kimimiz için mükemmel bir şey olarak gözükür iken, kimileri için ben göbeğimi seviyorum modasında dır. Peki siz hangisi olmak istersiniz ?, ben göbeğim ile mutluyum mu ?, yoksa şu kalorileri yakıp biraz göbeği indirip yoluma öyle devam edeyim diyenlerden misiniz. Eğer öyle ise makalemizi okumaya devam edin ve kalorilerden nasıl kurtulur, yağlar nasıl erir ve o göbek nasıl gider, onlar hakkında kısaca bilgi verelim. Diyet ve teknik kısıma geçmeden önce bu ve buna benzer diğer makale yazılarımız hakkında bilgi sahibi olmak ister iseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Biz erkekler birçok konuda boğazımıza düşkün oluruz. Millet olarak ta yemeği seven kişileriz. Mükemmel ve eşi benzeri olmayan Türk mutfağımızda yüzlerce hatta binlerce çeşit bulunmaktadır. Hal böyle olunca da yemeden edemiyoruz diyerek geçiştiriyoruz. Kimileri yer kilo almaz, kimileri ile yediğini kısa süre içerisinde eritir ve kilosundan hiç ödün vermez, fit hali ile aynı kiloda kalmaya devam eder. Diğer bir kısım ile ben ne yesem bana yarıyor der ve göbeği katlama yolunda emin adımlar ile yoluna devam eder. İşte şimdi burada hem yiyerek hemde yedikten sonra o kalorileri nasıl yakacağımıza dair bilgiler paylaşarak yolumuza devam edeceğiz. Hadi başlayalım.

Kalori ve Kilo

Kalori Yakmaya Nasıl Başlamalıyım ?

Öncelikle kalori yakmaya nasıl başladığınız çok önemli bir etkendir. Emin adımlar ve yılmadan yola devam etmek zorundayız. Örneklemek gerekir ise, akşam yemeğinde mükemmel bir sofra var ve birbirinden farklı yemekler tatlılar mevcut, neredeyse her birisinden yediniz ve tadına baktınız, işte şimdi onların acısını çıkarma vakti burada geliyor. Yemeğinizi yedikten sonra bir veya bir buçuk saat ara veriniz, daha sonrasında hemen spor kıyafetlerini giyip yola koyulmak zorundasınız. Üşenmek yok, o yemekleri nasıl lezzetli ve keyifle yedi iseniz, sıra aynı şekilde o kaloriyi lezzetli ve nefis bir biçimde yakma vaktine gelmiştir. Öncelikle hızlı tempo yürüyüş ile ortalama 15-20 dakika aralıkla yürüyoruz. Günümüz teknolojisi ile birçok akıllı telefonda kalori yakma, atılan adım sayısı, ve ne kadar yürüdüğünüz görülmektedir. Bunu da eklenti arasına ekleyerek buradan takip edebilirsiniz.

Yürüş kısmını bitirdikten sonra hafif tempo ile koşmaya başlıyoruz, 20 dakika hızlı bir maraton yürüyüşünden çıktıktan sonra hafif tempo ile koşmak sizleri yormayacaktır. Aksine dahada kalori yakma adında emin olacaksınız. Daha sonra ortalama 20 dakika bunu da tamamladıktan sonra, geriye kalan 20 dakika tempolu bir şekilde koşuyoruz. Gene kontrollü bir şekilde devam ediyor ve bir saatlik maraton turumuzu bitiriyoruz. Ardından son bir yarım saat daha kendinize ayırmanızı istiyorum, hafif hareketler günü tamamlayarak aldığımız kalorileri nasıl veriyoruz ve keyfimiz bozulmadan güzel bir uyku ile devam ediyoruz. Sıra şimdi ona bahsetmeye geldi.

Peki Şimdi Kalan Sürede Ne Yapacağız ?

Kalan süremizde, son bir mekik ve karın kası hareketleri ile terimiz soğumadan günü kapatacağız. Bunları da tamamladıktan sonra içimiz rahat bir şekilde eve gidip duş alıp keyifle uyuyabiliriz. Şimdi ise bu problemleri olmayan benim fazla göbeğim yok ama gene versem iyi olur ya da ben fit birisiyim ama bu duruma devam etmek istiyorum diyenler içinde birkaç kelime bir şeyler eklemek daha doğru olacaktır. Her akşam veya hafta sonları vaktiniz var ise her sabah, her gün sizlere ağır geliyor ise, haftanın en az iki yada üç günü bu şekilde hafif tempo yürüyüş ve ardından kısa bir maraton turu ile devam edelim. Hem kendi sağlığımız açısından verim alacak, hemde aldığımız kalorileri korumak yada, olan kaloriyi eritmek ve yerinde saymak için emin olun çok faydalı bir hal alacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Yönetici
Her şey sağlık için. Gündemde yer alan Türkiye ve Dünya üzerinde güncel, dinamik, doğru, özgün ve tarafsız olarak sağlık konusunda bilgilendirmek üzere bu yola çıktık. Umarım sizler için elimizden geldiğince yardımcı olur ve tüm sorularınızın cevaplarınızı makalelerimizden bulabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.