Anında Kilo Verdiren Diyet

27.08.2020
85
Anında Kilo Verdiren Diyet

Anında Kilo Verdiren Diyet

Anında kilo verdiren diyet, gerçekten biz hanım ve beyler için şu zamanlarda çok güzel bir veli nimet diyebiliriz. Her geçen gün gerek sinir, stres gerek sıkıntılardan dolayı bazen ayar tutturamayıp fazla yiyebilme girişiminde bulunuyoruz. Yada yemekle aramız çok iyi ve ona resmen aşkla bakıyor isek, bir yandan mükemmel bir durum iken, diğer yandan da ah bu kilolar ne olacak şimdi dedirtecek duruma gelebiliyoruz. Ama üzülmeyin nasıl yemek yerken istikrarlı bir şekilde yeme işlemi sağlıyor isek, şimdi sıra bunları vermek içinde gerekli istikrarı göstermek demektir. Hadi gelin hep beraber üzerimiz deki fazla kiloları atmak için bir mücadele içerisine girelim.

Anında Kilo Diyetleri

Gerçekten sabır ve istikrarlı olur isek emin olun her şeyin üstesinden gelebiliriz. Burada sizlere sunacağımız diyetler tamamen araştırma üzerine olup herhangi bir tavsiye yada yaklaşım içermemektedir. Buradaki diyetleri deneme özgünlüğü tamamen sizin kişisel tercihleriniz üzerinde olacaktır. Bizler herhangi bir şekilde yönlendirme veya tavsiye etme durumunda bulunamayız. Eğer bunlarla ilgili bir probleminiz var yada kafanıza takılan sorular var ise en yakın sağlık uzmanından konu ile alakalı destek alabilirsiniz. Hadi gelin şimdi neler yapabileceğimize bir göz atalım.

Diyet Çeşitleri ve Uygulama Yöntemleri

Akali : Kahvaltı yada öğle yemeğinde önerilen bir diyet sistemidir. Vücudun Ph değerleri üzerinde değerlendirme yapılır. Yiyeceklerin içerdiği protein değerine göre hazır bir liste yapılarak bu program uygulanır. Çok fazla toksinli besin tüketmesi sonucu mide’de yanma durumuna karşı tabi ki her zaman dikkat edilmelidir. Bunlar da göz önünde bulundurulmalıdır.

İsveç : İsveç Diyeti, belirlenen besinler üzerinde fazla tüketmemek. Asitli ve şekerli ürünler, içeceklerden uzak durmak. Ortalama diyeti 13 Gün sürdürmek ve daha sonrası ne kadar çaba sarf ettiğinizi görmek adına işlemleri tekrarlamaktır. Burada önemli etkenlerden biriside aramızda kahve severler var ise, ondanda uzak durulması gerektiğini belirtmektedir. 

Gaps : Bu diyet türümüz genellikle Fiziki yada Ruh Sağlığı üzerinde şikayetleri olan ve bunlar üzerinde etkileşim gösteren kişiler tarafından yapılmaktadır. Unutkan hastalar için ayrı bir sistem hazırlanır ve sürekli aynı besinleri aralıkla tükettikleri gözlemlenir. Şeker pancarı, haşlanmış patates, brokoli, havuç, Hindistan cevizi, bal kabağı, kırmızı pancar vb. ürünlerin tüketilmesi ile oluşturulan diyet sistemidir. 

Detoks : Vücudumuzu ödem oluşumundan arındıran ve toksinlerden kurtulmak için izlenen yolda verilen diyet programıdır. Genellikle spor ağırlıklı olup, günde 2 litreye yakın su içilmektedir. Bununla ilgili daha detaylı bilgiyi diğer makalemizde yer vereceğiz.

Candida : Şeker ve buna benzer ürünlerden uzak durulan. Glikoz değeri düşük besinlerin tüketilmesi adına yola koyulan bir diyet çeşitlidir. Genellikle evde daha çok vakit geçiren ve aklına bir şeyler geldikçe yiyen kişiler için daha büyük bir avantaj taşımaktadır. 

Bizleri sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip edebilir ve destek olabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Yönetici
Her şey sağlık için. Gündemde yer alan Türkiye ve Dünya üzerinde güncel, dinamik, doğru, özgün ve tarafsız olarak sağlık konusunda bilgilendirmek üzere bu yola çıktık. Umarım sizler için elimizden geldiğince yardımcı olur ve tüm sorularınızın cevaplarınızı makalelerimizden bulabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.