Sağlıklı Saçlar İçin Neler Yapılmalı ?

Sağlıklı Saçlar İçin Neler Yapılmalı ?

Sağlıklı Saçlar İçin Neler Yapılmalı ?

Her kadın saçlarının bakımlı, sağlıklı ve güçlü olmasını istemektedir. Sağlıklı Saçlar İçin Neler Yapılmalı ? Ancak sağlıklı saça sahip olmak için dikkat etmemiz gereken bazı şeyler vardır. Öncelik olarak yeterli derecede protein ihtiyacınızı karşılamanız gerekmektedir. Saçınızın mineral kaynağı olan ferritini ihtiyacının karşılanması için mutlaka haftada bir kere kırmızı et yenmesi gerekmektedir. Unutmayın ki saçınız için en önemlisi kahvaltı ve öğle yemeğidir. Aynı zamanda da tahıl, ceviz gibi yiyecekleri de yerseniz saçlarınız gerekli olan vitaminleri alacaktır. Ayrıca kullandığınız şampuanınızı sadık kalın ve değiştirmeyin.

Öncelikle duştan çıktıktan sonra saçınızı hafifçe havluyla silkeleyin. Sonrasında ise 1 yumurtayı saçınıza hafif masaj yaparak sürün. Ondan sonra saçınızda 1 saat boyunca bekletin. 1 saat sonrasında ılık suyla saçınızı yıkayın. Bu sayede saçlarınız kırılmaz, güçlenir ve daha sağlıklı olur.

Sağlıklı Saçlar

Sağlıklı Saçlar İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

1.Spor yaptıktan sonra mutlaka saçlarımızı yıkamalıyız. Çünkü saçlarımızda oluşan terler saç köklerini tıkar ve saç çıkmasını engelleyebilir.

2.Saçlarınıza düzleştirici, maşa gibi aletleri sürmeyin. Saçınızı kırar ve güçsüzleştirir. Ancak hafta da bir kez kullanabilirsiniz.

3.Saçlarınızı mutlaka ılık suyla yıkamanız gerekmektedir. Çünkü sıcak suda yıkadığınız zaman saç telleriniz ve saç dibiniz kuruyabilir.

4. Saçlarınıza asla kalıcı şekillendirmeler yapmamalısınız. Çünkü saçlarınıza geçen solüsyonlardan dolayı saçlarınıza dönülmesi zor olan hasarlar verebilmektedir.

5. Saçlarınızı ıslakken sert tarama malısınız. Yoksa kırılmalar ve kopmalar meydana gelebilmektedir.

 

Saçınız eğer kısaysa 2, eğer uzunsa 4 yemek kaşığı mayonezi aynı eşitlikte zeytin yağını da kaba koyarak saç köklerinize ve uçlarınıza doğru maskeyi uygulayın. Sonrasında 1 saat boyunca bekletin ve yıkayın. Bu sayede saçlarınız daha güçlü ve sağlıklı hale gelmiş olur. Saç için en çok Biotin vitamini önemlidir. Eğer bu vitamin eksiğiniz varsa saçlarınız aşırı dökülebilir.Saç için en çok Biotin vitamini önemlidir. Eğer bu vitamin eksiğiniz varsa saçlarınız aşırı dökülebilir. Saçların sağlıklı olması için E vitamini de oldukça önemlidir. Eksikliğinde kırılgan ve kuru saçlara sahip olursunuz.

Bizleri sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip ederek destek olabilir ve son dakika haberleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 

YAZAR BİLGİSİ
Yönetici
Her şey sağlık için. Gündemde yer alan Türkiye ve Dünya üzerinde güncel, dinamik, doğru, özgün ve tarafsız olarak sağlık konusunda bilgilendirmek üzere bu yola çıktık. Umarım sizler için elimizden geldiğince yardımcı olur ve tüm sorularınızın cevaplarınızı makalelerimizden bulabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.