Aloe Vera Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Aloe Vera Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Aloe Vera Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Yıllardır bir Aloe Veradır gidiyor. Aloe Vera Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ? hakkında kafalarımızda bin bir türlü sorular yer almaktadır. Doğanın bize verdiği en güzel veli nimetlerden bir tanesidir aslında bu bitki türümüz. Sağlık alanında neredeyse birçok sektörde kullanılmaktadır. Özellikle biz bayanlar içinse temel etkenlerden birisi olan doğal olsun, fazla etken içermesin ve sağlıklı bir bitki olsun yönünde hep kendimizce veya arkadaş çevremizde bunları tartışırız. İşte burada sizlere gerçekten muhteşem bir cilt bakımından söz edeceğiz.

Öncelikle ana konumuza giriş yapmadan önce bu bitki çeşidini evlerimizde yetiştirsek bile her Aloe Vera’nın evde yetiştiği gibi bir etki bırakacağı söz konusu olamaz. Bunların cilde uygun olanlarını denk getirmek yada daha özenli bir hale sokmak önemli bir etkendir. Genelde soluk yapraklı bitkin ve aşırı kurumuş yapraklar, sizler için çok faydalı bir etken olmayacaktır. Bunları da göz önünde bulundurarak makalemize devam edelim.

Aloe Vera Cilde Nasıl Uygulanır ?

Aloe Vera Cilde Nasıl Uygulanır ? 

Peki diyelim ki kozmetiğe para vermek yerine, evde kendiniz bu işle uğraşmak istiyorsunuz. Başlangıçta lütfen şu adıma dikkat edelim. Aloe Vera direk kestiniz ve yüzünüze sürdünüz, bu yapacağınız yanlışlardan bir tanesi olacaktır. Çünkü bitkinin üzerinde kendisine özgün bir katmanı bulunmaktadır. Koparma işlemini sağladıktan sonra cilt bakım işlemi uygulamadan önce bu zarı güzel bir şekilde sıyırmanız gerekmektedir. Ardından yapmak istediğiniz işleme devam edebilirsiniz. Burada önemli olan husus bitkinin jelini kullanmaktır. Bu jeli ayırma işlemi yaparken narin ve kibar olunuz, biraz akışkanı yavaş gelebilir, bekleyin acele etmeyin, sizi tatmin edecek ve yetecek düzeye gelecektir bundan emin olun.

Diğer bir bilgi kaynağına geçecek olur isek, yukarıda belirttiğimiz gibi katmanın üzerinde lateks olarak geçen bir etken bulunmaktadır. Bu etken cildinize doğrudan temas ettiği yada uygulandığı zaman, cildinizi tahriş edebilir yada yara izi bırakabilir, adımları dikkatli takip ederek uygulama işlemi sağlayınız.

Aloe Vera Maskesi Nasıl Uygulanır ?

  • Aloe Vera bitkisinden bir dal kesin, kestiğiniz kısmı bir kaba dik aşağı olarak koyun, jelin kendiliğinden akmasını bekleyin. Bununla beraber sıyırma işlemi yada sıktırma yaparak ta akışkanlığa sizde yardımcı olabilirsiniz.
  • İlk defa bu işlemi uyguluyor iseniz cildinizin alışması için öncelikle su veya bal yardımı ile jeli biraz yumuşak kıvama getirin, belirttiğim gibi ilk başta tahriş etmemek adına bu adımı uygulayabilirsiniz. Eğer daha önceden bu işlemi yaptı iseniz direk jeli cildinize temas ettirebilirsiniz.
  • Masaj yapar gibi düşünün ve cildinizin hangi bölgesinde işlem sağlayacak iseniz güzelce yedirin ve aralıklı kısım bırakmayın ki, gözeneklerde yada uygulanan bölgede farklı bir etken bırakmasın.
  • Tüm işlemleri tamamladınız, ortalama bir yarım saat sonra cildinizi ılık su ile güzelce yıkayın ve ardından tekrar durulama işlemi sağlayın. Bunu düzenli bir hale getirdiğinizde emin olun sizde mucizenin farkında olacaksınız.

Bizleri sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip edebilir, daha fazla bilgi sahibi olmak  isterseniz makale yazılarımıza bakabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 

YAZAR BİLGİSİ
Yönetici
Her şey sağlık için. Gündemde yer alan Türkiye ve Dünya üzerinde güncel, dinamik, doğru, özgün ve tarafsız olarak sağlık konusunda bilgilendirmek üzere bu yola çıktık. Umarım sizler için elimizden geldiğince yardımcı olur ve tüm sorularınızın cevaplarınızı makalelerimizden bulabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.