Hamilelik Stresi Nasıl Geçer ?

28.08.2020
57
Hamilelik Stresi Nasıl Geçer ?

Hamilelik Stresi Nasıl Geçer ?

Sorumuz genel olarak açık ve bir o kadarda cevaplamaya uygun bir soru. Hamilelik Stresi Nasıl Geçer ? , adlı makalemizde bugün sizler için biraz rahatlatıcı ve stresten uzak kalabilmeniz adına yardımcı olacağız. Günümüz gelişen teknolojisi ile her geçen gün stres kaynaklarımız biraz daha artmaktadır. Bunların başlıca problemleri, çocuğun sağlık durumu, eğitim kaygısı, maddi sıkıntılar vb. durumlardan ibarettir. Bunların yanı sıra yetiştirmeye yönelik de problemler yer almaktadır. Hiç kuşkunuz olmasın, bütün anneler melektir ve en iyi şekilde bebeklerini yetiştirmek için çaba gösterir. Bundan hiçbir zaman kuşkumuz olmamıştır.

İlk aylarda çok fazla problem yaşamayan anne adayları, genellikle gebelik döneminin ilerleyen zamanlarında daha çok strese girmeye başlar. Bu stres doğuma yakın zamanlarda hali ile ağırlaşan vücut, yaklaşan doğum ve acı hisleri bir araya gelince, iyice stres ve panik yapma durumu etkisini gösterir. Bu gibi durumlarda sizleri en iyi hissettiren kişi veya kişilerin yanınızda olması yada buna yönelik doğum anı süresine kadar en sevdiğiniz işlerle meşgale olmanız emin olun biraz daha üzerinizdeki sinir ve stres kaynağını azaltacaktır. Bununla beraber bebeğinizin gelecek ümidi ile hayallerinize de yer vermeyi asla unutmayın. Şunu her zaman aklınızın bir köşesinde yer edinin. Hayaller ve gelecek bebeklerimiz için büyük bir veli nimettir. Hepiniz mükemmel bir anne adayısınız. Bunu hiçbir zaman unutmayın. Sağlık ile ilgili diğer makale haberlerimize bakmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Gebelik Stresi

Çok Fazla Sinir ve Stres Yapmaya Başladım ?

Kendinizi hiç kasmayın, emin olun bunlar gelip geçici olaylardır. Bebeğinizi kucağınıza aldığınızda bu streslerin hiçbirinden eser kalmayacaktır. Biraz daha sabır edin, oyalanın, farklı zaman dilimlerinde farklı aktif uğraşlar bulun. Eğer bunlardan hiçbirisinden verim alamıyor iseniz, profesyonel bir doğum uzmanı veya yaşam koçundan destek alabilirsiniz. Bu konuda gerekli eğitim ve seminerler düzenlenmektedir. Yaşam ve eğitim koçları gerçekten işlerini profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir. Kendiniz stres ve sinir problemine çözüm bulamıyor iseniz, muhakkak bu şekilde bir destek almanızı tavsiye ediyoruz. Bunların dışında belirttiğimiz gibi Doğum üzerinden sinir ve strese dayalı gerekli eğitim ve seminerler verilmektedir, bunlarla ilgili bilgileri sosyal medya hesapları üzerinden yada ufak çaplı bir araştırma yaparak ulaşabilirsiniz. Emin olun bununda sizlere çok büyük bir pozitif durumu olacaktır.

Her şeyin başı sağlık, bunu kesinlikle lütfen unutmayınız. Bu hayatta birçok gelip geçici bir olaydır. Ama evlat, bebek sevgisi inanın akıl almaz bir mutluluk olacaktır. Kendimde bu tecrübeleri ve dönemleri yaşadığım için sizleri emin olun en iyi anlayanlardan bir tanesiyim. Biraz sabırlı olun her şey çok güzel olacak. Bizleri sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip edebilir, makalelerimiz hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, diğer sağlık haberlerimizi okuyabilirsiniz. Mutlu ve sağlıklı günler dileriz.

YAZAR BİLGİSİ
Yönetici
Her şey sağlık için. Gündemde yer alan Türkiye ve Dünya üzerinde güncel, dinamik, doğru, özgün ve tarafsız olarak sağlık konusunda bilgilendirmek üzere bu yola çıktık. Umarım sizler için elimizden geldiğince yardımcı olur ve tüm sorularınızın cevaplarınızı makalelerimizden bulabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.