Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım ?

23.08.2020
24
Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım ?

Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım ?

Bir annenin en büyük isteklerinden birisidir hamile olmak. Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım ? Bir evlat sahibi olup onu büyütmek koklamak kendi soyunu devam ettirmek isteyen baba içinde bulunmaz bir velinimettir. Gebelik başlangıcında ilk etapta bilinmesi gereken son adet (regl) döneminin ne zaman olduğu ve onun üzerinden şu kadar gün geçmesine rağmen hala bir hastalık geçirmedi iseniz bu konuda biraz düşünebilirsiniz. Genelde bayanlar bu gibi durumlarda son adet gününü takip ederek bunun üzerinden yorumlama yaparlar.

Onun yanında, hafif olarak mide bulantısı, sürekli bir şeyler yeme isteği ve biraz stres hafifte gergin olmanız. Bunlar belkide sizin için hamilelik başlangıcı olarak sayılabilecek durumdadır. Eğer bunlara dair herhangi bir şüphe duyuyor veya inanıyorsanız öncelikle bir eczaneden doğum testi olarak bunu  deneyebilirsiniz. Akabinde sonucunuz pozitif geldi ise, en kısa sürede bir Kadın Doğum Doktoru’na randevu alıp durumunuzu iletebilirsiniz.

Hamilelik

Artık Hamileyim Nelere Dikkat Etmeliyim ? 

Doktora gittiniz ve o muhteşem haber ile karşılaştınız. Kalbiniz küt küt artıyor ve heyecandan yerinizde duramıyorsunuz. Artık sizinle beraber olan bir bebek daha uzun yıllar boyunca sizlerle güzel huzurlu bir hayat sürmesini istiyorsunuz, biz bile bunları size yazarken heyecanlanıyor ve hepinize sağlıklı mutlu huzurlu uzun ömürler diliyoruz. İlk başta başlıkta belirtiğimiz gibi, bu dönemde artık dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Bunları sırası ile sizlere ufak ufak anlatalım.

  • Çok fazla yorulmamaya, ağır ve kendinizi, belinizi incitecek size yara verecek kas hareketlerinde bulunmayınız.
  • Çok fazla yağlı, tuzlu, şekerli gıdalar tüketmemeye dikkat ediniz.
  • Kendinizi daima koruyunuz ve iki canlı olduğunuzu unutmayınız.
  • Eğer spor yapıyor ve egzersiz sever birisi iseniz, doktur‘unuz kontrolünde egzersizlere devam edebilirsiniz.

Başlangıç dönemlerinde bir hassa bu hususlara uymaya özen gösteriniz. Çünkü sizin sağlığınız iyi olacak ki, bebeğinizin sağlığı da iyi durumda olsun. Psikolojik olarak depresyon, sinir, stres gibi durumlardan mümkün olduğunda uzat durmaya çalışınız.  Siz ne kadar huzurlu ve mutlu olur iseniz, bebeğinizin durumu da o kadar iyi olacaktır. Kontrolleri kesinlikle ihmal etmeyiniz ve aksatmayınız bu her ikinizin sağlığı içinde iyi olacaktır.

Bizleri sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip edebilir, son dakika haberleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca diğer makale yazılarımıza göz atmayı unutmayınız.

 

YAZAR BİLGİSİ
Yönetici
Her şey sağlık için. Gündemde yer alan Türkiye ve Dünya üzerinde güncel, dinamik, doğru, özgün ve tarafsız olarak sağlık konusunda bilgilendirmek üzere bu yola çıktık. Umarım sizler için elimizden geldiğince yardımcı olur ve tüm sorularınızın cevaplarınızı makalelerimizden bulabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.